Baskı Beton Hizmetleri

Baskı Beton Hizmetleri

baskı beton firması sunduğu kaliteli hizmet ile baskı beton alanında oldukça başarılı bir şekilde ilerlemektedir. Baskı beton yapımında usta olan çalışma ekipleri ile birlikte 15 yıldır profesyonel bir şekilde hizmet sunan firma, müşteri memnuniyetini de zirveye taşımaktadır. Özellikle de baskı beton yapımında gerekli olan ince işçilik firma çalışanları tarafından ustalıkla gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda firma günümüzde yurtdışında dahi hizmetlerini devam ettiriyor.

Baskı beton konusunda firmanın çeşitli yapı projeleri bulunmaktadır. Böylece hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılabilecek çeşitli modeller ortaya çıkar. Firmanın sunduğu hizmetler arasında duvar baskı beton, zemin baskı beton, wash baskı beton, baskı sıva ve süpürgeli baskı beton işlemleri bulunmaktadır.

Baskı Beton Özellikleri

Baskı beton modelleri ve özellikleriyle oldukça dikkat çeken ve revaç gören bir alandır. Özellikle de son zamanlarda doğal taş ya da beton dökümü yerine baskı beton işlemi oldukça talep edilmektedir. Bu bağlamda İstanbul Baskı Beton firması oldukça başarılı bir şekilde ilerlemesini sürdürmektedir.

Baskı beton kalıp döküm ile gerçekleşen bir zemin kaplama sistemi olduğu için zamanla aralıkların açılma ihtimali yoktur. Aynı zamanda baskı beton arasından çimen ya da ot çıkma durumu da görülmez. Üstelik doğal taş betonlardaki gibi çökme ya da kayma durumu da şimdiye kadar gözlenmemiştir. Bu bağlamda firma işindeki kalitesini göstermektedir.

Baskı Beton Uygulaması

Ece  baskı beton firması, baskı beton alanında en uzman ekip çalışanları ile hizmet veren bir işletmedir. 15 yıllık deneyimi ile birlikte firma müşteri odaklı çalışmalarını sürdürerek bulunduğu sektörde bir numara hedefine ulaşmaktadır. İstanbul merkez olarak kurulmuş olsa da firmanın yurt dışında dahi gerçekleştirdiği çalışmaları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra baskı beton yapımında çeşitli illerimizde de özel işçiliğini konuşturmuştur.

Firmanın çeşitli baskı beton modelleri bulunmaktadır. Bu bağlamda müşteriler için farklı kullanım alanlarında da işlevsellik olanağı ortaya çıkmıştır. Duvar baskı beton ve zemin baskı beton gibi çeşitli baskı beton alanlarında firma çalışmalarını sürdürmektedir. Bunun yanı sıra baskı beton yapımına duyulan talep oldukça artış göstermektedir. Peki, baskı beton uygulamasındaki avantajlar nelerdir?

Baskı Beton Uygulaması Ayrıcalıkları

Türkiye genelinde adından fazlaca söz ettiren Ece Baskı Beton firması, uyguladığı özel işçilik ile müşterilerine bu alanda ayrıcalıklar tanımaktadır. Ayrıca baskı beton kullanımı son zamanlarda iç ve dış mekan olmak üzere oldukça geniş bir yapım alanına sahip olmuştur. Bu süreçte de baskı beton uygulamasının getirdiği avantajlar dikkat çekmektedir.

Doğal taş görünümüne sahip olan baskı beton, görünüşünden ziyade çökme ya da kayma yapmaz. Böylece hem estetik bir görünüm hem de oldukça dayanıklı bir yapı oluşturur. Bunun yanı sıra baskı beton uygulamasında kalıp döküm olduğu için taş aralarının açılması ya da bu kısımlardan zamanlar ot ve türevlerinin çıkması da imkansızdır.

Zemin Baskı Beton

Zemin Baskı Beton

Yaşam alanlarımızın huzur ve konfor taşıması yapılardaki güzellik ve detaylarla ortaya çıkar. Bu güzellik ve detay son dönemlerde inşaat firmaları tarafından özenle şekilleniyor. Üretilen yağı ve binalardaki özel motifli çalışmalar çok hoş bir görseli ve modern yapıları oluşturuyor. Özellikle baskı beton tekniklerindeki gelişmeler yapıların çok daha şık ve estetik görünmesini sağlıyor.

Her türlü bina ve yapıda kullanılan bu beton skalası, yer zeminlerinde de iddialı bir görsel oluşturuyor. Hava olaylarına karşı deforme olmayan bu yapılar aynı zamanda kolay temizlenebilir olması açısından önem taşıyor. Baskı beton çalışmalarında yenilik ve gelişmeleri incelemek ve bu hizmetlere ulaşmak için Baskı Beton sitesine ulaşabilirsiniz.

Zemin Baskı Beton Hizmeti Nereden Alınır?

Sitede birbirinden kaliteli ve profesyonel çalışmalara yer veriliyor.   Zemin baskı beton alanında hizmet almak ve bu çalışmaların farklı portfolyolarını incelemek istiyorsanız siteye ulaşabilirsiniz. İnşaa ettiğiniz yapıların daha dekoratif, ilgi çekici ve modern görseller taşımasını istiyorsanız siteye ulaşabilirsiniz. Duvar baskı beton çalışmalarında da lider konumda bulunan siteden Türkiye ve dünya genelinde hizmet alabilirsiniz.

Yer zeminlerinde ve duvar kaplamalarında ekstra boyutlu bir güzellik sağlamak istiyorsanız siteye ulaşabilirsiniz. İnşaat projelerinizin göz doldurmasını ve çok daha mimari görünmesini istiyorsanız siteye ulaşabilirsiniz. Lüks ve modern yapılar inşaa etmek, çevre düzenlemesinde farklılığı yansıtmak için Baskı Beton sitesinin çalışmalarından yararlanabilirsiniz.

Baskı Beton Tekniklerinde En Yeni Çalışmalar

İnşaat sektörü sürekli gelişme gösteren ve farklı materyallerin kullanıldığı bir sektörü oluşturuyor. Özellikle dış dizayn ve çevre düzenlemesi alanında değişen teknikler hem daha dekoratif alanların ortaya çıkmasını sağlarken aynı zamanda daha az maliyetli kullanımları ortaya çıkarıyor. Son dönemlerde baskı beton alanında meydana gelen değişimler, yapıların da çok estetik bir görünüm taşımasını sağlıyor.

Baskı beton tekniklerinde betonlarda bulunan dekoratif baskılar bulunuyor ve sanki el ile tek tek işlenmiş gibi bir görsel ortaya çıkıyor. Lüks otellerde, site bahçelerinde, bina dış kaplamalarında ve yer zeminlerinde bu kullanımlar beğeni topluyor. Çevre düzenlemesi, yapı ve inşaalarda kullanım sağlamak için zemin baskı beton çalışmalarından yararlanmak istiyorsanız Baskı Beton sitesine ulaşabilirsiniz.

Baskı Beton Nasıl Yapılıyor?

Sitede en kaliteli teknikler kullanılarak farklı dizaynlara sahip olan baskı ve beton çalışmaları yapılıyor. Her müteahhidin ihtiyaç duyacağı bu çalışmalarla ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız siteye ulaşabilirsiniz. Sitede duvar baskı beton çalışmaları hakkında da bilgiler veriliyor.

Yapılarınıza en yeni ve modern teknolojiyi sunan baskılar yaptırmak ve özenle dekore edilmiş görseli katmak için siteyi tercih edebilirsiniz.  Pres beton, renkli asfalt, dekoratif zemin ve baskı beton çalışmaları hakkında bilgi ve hizmet almak için siteye ulaşabilirsiniz. Türkiye ve dünya genelinde hizmet sunan Baskı Beton sitesine ulaşarak en kaliteli hizmeti alabilirsiniz.

Baskı Betonla Fark Yaratan Alanlar

Baskı beton nedir dersek; her zaman mevcut rengini korumayı başaran bir zemin kaplama sistemidir.

İçeriğinde bulunan renk pigmentlerinin zararlı ışınlar için dayanıklı olarak geliştirilmiş olması sayesinde kolaylıkla ilk görünümünü koruyabilme avantajını sunar.

Yüksek zemin dayanıklılığına sahip olmasının yanı sıra renk seçeneklerinde çok sayıda farklı tasarımın bulunuyor olması tam anlamıyla isteklere uygun olarak bulunabilir.

Baskı beton, dış etkenlere karşı zarar görmeyecek şekilde dizayn edilmiş konsepte sahip olmasıyla ön plana çıkar.

Her zaman temizliğinin de kolay olmasıyla beraber baskı beton seçimlerinizi firmamızla birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Yüksek derecede memnuniyet oranına sahip zemin kaplama yöntemi olmasıyla beraber beklentilerinizi karşılayabilme avantajını da kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Her alan için uygulanabilir yapıları sayesinde yüksek derecede fark yaratır.

Baskı Beton Kaplama

Baskı Beton bir çok renk ve desen seçeneğiyle beton üzerine uygulanan bir çalışmadır.Tek tek duzulmus doğal taş görünümü sağlayan zeminde estetik bir görünüm elde etmeyi sağlayan,bir çalışmadır.

Baskı beton ( Baskılı Beton ) bütün mekanlara uygun bir zemin kaplamasıdır. Tek tek döşenmiş taş görünümünü maliyet ve zaman olarak daha hızlı ve benzersiz şekilde verdiğinden daha çok tercih edilir. Birçok çeşitli renk ve desen tasarlanabilen, granit ve diğer tabii taşların doğal görünümünü verebilen Baskı Beton; Seçenek özgürlüğü, antik etkisi, yapım süresi ve maliyeti ile genellikle tercih edilen en yeni beton teknolojisidir. Natural Yapı; Zemin Baskı Sistemleri, Parlak Beton Zeminler, Endüstriyel Beton Zeminler, Renkli Yüzey Boyama, Duvar Baskı Kaplama, Endüstriyel Zemin Kaplama, Beton Süslemeleri, Dezaktif Beton, Epoksi Zemin ve istediğiniz her özellikte baskı beton uygulamaları yapmaktadır.

Baskı Beton – Baskı Beton Nasıl Yapılır ?

Baskı Beton – Baskı Beton Nasıl Yapılır ?

Günümüzde inşaat teknolojisi farklı otomasyon sistemleri ile gelişme kaydetmektedir. Kalıp sistemleri, dış cephe sistemleri vb. gibi yeni inşaat teknolojileri inşa sürecini oldukça hızlandırmıştır. Baskı kalıp sistemleri de bu teknolojilerden biridir.

Baskı Beton; sahada blok olarak uygulandığı için tek tek döşenmiş taş görüntüsü vermesine karşın, zeminde zamanla oluşabilecek oturmalardan etkilenmez ve aynı yüzey düzgünlüğünü her zaman korur.

Baskı betonda öncelikle zemin iyice etüd edilmeli temizlenmeli ve sıvaya uygun hale getirilmelidir daha sonra sıva yapılır ve baskı malzemesi kalıpları sayesinde baskı (baskılı beton) şeklinde press edilir. Serilmiş betonun su tahliyesi bittiğinde, 3 kilogram yüzey sertleştirici serpilerek malzemenin yayılması sağlanır. Baskılama bölümü geldiğinde 0,100 kg / m2 kalıp ayırıcı ve renklendirici serpilir. Uygun göründüğünde basınçlı su ile yıkanarak LSS baskı beton cilası 0.200 gr / m2 sürülür. Uygulanacak alanın kullanım amacına göre sıkıştırılmış dolgu malzemesi ile hazırlanacak altyapı üzerine; yaklaşık 8 cm kesit kalınlığında 350 dozlu ve özel katkı maddeleri içeren beton karışımın dökülmesi ile uygulama başlar.

Renkli Yüzey Sertleştirici (Csh) : Vibre edilen, tamponlanan, mastarlanan ve malası yapılan betonun, su kanaması bitene kadar beklenir. Yüzeye serpilen renkte CSH serpilir, m2 ve mala çekilerek düzgün yüzey elde edilir. Hava şartlarına bağlı olarak bir süre beklenir.

Model Baskısı : Betonun CSH absorbesi ve istenilen plastikliği kazanmasından sonra yüzeye kalıp ayırıcı ve Antik Etki Tozu (RA: Release Agent and Antique Effect Powder) serpilerek seçilen desendeki plastik kalıp setleri ile baskılanır.

Yıkama Ve Yüzey İşlemleri; Baskılama işleminden yaklaşık 24 – 36 saat sonra RA, antik etki tercihine göre su ile yıkanarak yüzeyden temizlenir. Yıkama işlemi sonrası yüzey aşınma mukavemetlerini yağ, petrol ürünleri, deniz suyu vb. etkenlere karşı direncini artıran, LSS tatbik edilerek uygulama tamamlanır.

Baskı Beton Nedir ve Nasıl Yapılır?

Baskı Beton Nedir?

Baskı Beton Nedir ve Nasıl Yapılır?

Her mekanda kullanılabilir şekilde tasarlanan zemin kaplama sisteminin ortak adı baskı beton‘dur. Birbirinden farklı renklerde ve desenlerde uygulanabilir olması sayesinde her mekanın ihtiyacına özel olarak baskı betonun gerçekleştirilebilmesi olanağı bulunur. Baskı beton nedir sorusunu dayanıklılığı son derece yüksek olmasıyla beraber uzun süreli olarak kullanıla bilmeye uygundur diye cevaplayabiliriz. Baskı beton sayesinde taşların tek tek döşenmiş görüntüsünün ortaya çıkıyor olması, görünümde bariz seviyede fark yaratılabilmesi olanağı bulunur. Seçeneklerin geniş yelpazede olması sayesinde özel zevklere uygun olarak şekillendirilebilir. Antik etkiye sahip olması sayesinde kültürel ve geleneksel temayı yansıtabilir. Uygulama süresi diğer zemin kaplamalarına göre daha kısa olması sayesinde kolaylıkla kullanılmaya başlanabilmesi mümkündür.

Baskı Betonla Fark Yaratan Alanlar

Baskı beton nedir dersek; her zaman mevcut rengini korumayı başaran bir zemin kaplama sistemidir.İçeriğinde bulunan renk pigmentlerinin zararlı ışınlar için dayanıklı olarak geliştirilmiş olması sayesinde kolaylıkla ilk görünümünü koruyabilme avantajını sunar. Yüksek zemin dayanıklılığına sahip olmasının yanı sıra renk seçeneklerinde çok sayıda farklı tasarımın bulunuyor olması tam anlamıyla isteklere uygun olarak bulunabilir. Baskı beton, dış etkenlere karşı zarar görmeyecek şekilde dizayn edilmiş konsepte sahip olmasıyla ön plana çıkar. Her zaman temizliğinin de kolay olmasıyla beraber baskı beton seçimlerinizi firmamızla birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek derecede memnuniyet oranına sahip zemin kaplama yöntemi olmasıyla beraber beklentilerinizi karşılayabilme avantajını da kolaylıkla elde edebilirsiniz. Her alan için uygulanabilir yapıları sayesinde yüksek derecede fark yaratır.

Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Baskı beton, aktif olarak en çok tercih edilen uygulamalar arasında bulunur. Baskı beton nasıl yapılır? hakkında fikir sahibi olmak isteyenler, detaylı şekilde uygulama hakkında bilgi edinebilirler. Öncelikli olarak baskı beton yapılmadan önce zemin iyice temizlenerek hazır hale getirilir. Eski betonların tamamı veya çim, taş ve çiğ toprak çıkarılmalıdır. Toprağın yeterli seviyede olmaması durumunda granül dolgun gerçekleştirilir. Gerekli olduğu durumda baskı betonun yerleştirileceği tüm alana alt taban dolgusu yapılır. Baskı betonun uygulanabilmesi için gerekli alt alan oluşturulduktan sonra formaların ayarlanabilmesi kolaylaşır. Uygulanacak olan baskı beton modeline göre beton kalıpların seçilmesiyle beraber saha çalışması başlar. Formalar, metal ya da ahşap kazıklarla tutturularak betonun dökülmesinin ardından bulundukları bölgeden çıkarılırlar. Drenaj için gerekli olan derecenin sağlanabilmesi yüksek öneme sahiptir. Baskı beton, zeminler için sunduğu ayrıcalıklı görünümüyle beraber bir o kadar da kalite detaylarına sahiptir. Farklı modellerde zemine uygulanabilmeleri olanağının bulunuyor olması, temel olarak baskı beton kalıpları şekillendirmeleriyle mümkün olur. Günümüzde zeminlerin şekillendirilmesi amacıyla sıklıkla kullanılan baskı beton yönteminde, kalıpları tercih edilebilir.  Farklı kalıp modellerinin tasarlanıyor olmasıyla mevcut şekillerinin ayarlamasının yapılabilmesi söz konusudur. Her kalıp kendi içerisinde farklı bir görünümü beraberinde getiriyor olmasıyla beraber zeminin işlem sonrasında nasıl görüneceğini de belirler.

Baskı Betonun Zemine Yerleştirilmesi

Baskı beton nasıl yapılır? sorusunda temel hazırlık kısmının ardından baskı beton uygulamasına başlanır. Uygulama için uzmanlar harcın gerekliliklerini karşılayan çimentoyu hazırlarlar. Zemin baskı betonlar için genel itibariyle 4 inç boyutuna sahip olan taşların kullanımı uygun olarak kabul edilir. Baskı betonu harç kamyonuna yerleştirilerek, harç kamyonunu arkasından önceden hazırlığı gerçekleştirilen harcın zemine dökülmesi sağlanır. Taşlamanın yapılmaya başlamasında tercih edilen desendeki baskı betonun kullanımı gerçekleştirilir ve çimentoya oturması için yüzdürme işlemi yapılır. Son olarak baskı betonun son halini alması adına üzerinden süpürge işlemi tamamlanarak uygulama tamamlanır. Baskı beton nasıl yapılır bu sayede belirlenen bölgeye başarıyla uygulanır.

Baskılı Beton

Baskılı Beton

Baskılı Beton
Baskılı Beton

Baskılı Beton, her tür iç ve dış mekanlar için doğal ve tarihsel taşların eşsiz ve erişilmez görüntüsünü sunan bir dekoratif zemin kaplama teknolojisidir. Baskı beton uygulaması 1945 `li yıllarda Amerika’da desenli tuğla yapımından esinlenerek ve zamanın verdiği değişim, teknolojinin gelişmesiyle birlikte bugünkü baskı beton haline gelmiştir. Baskı Beton tüm mekanlar için tasarlanmış bir zemin kaplama sistemidir. Önemli özelliği, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır. Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit ve diğer tabii taşların tüm doğal görünümünü veren Baskı Beton; Seçenek özgürlüğü, mukavemet değerleri, antik etkisi ve uygulama süresi ile geleneklere ve kültüre saygılı en yeni beton teknolojisidir.

Baskılı Beton; Dökülen özel beton ile aynı anda yüzeye uygulanan, dolayısı ile betonla birlikte priz alan, yüksek mukavemetli, aşınıma ve darbelere dayanıklı, tozumayan, leke tutmayan, kaydırmazlık sağlayan, solmayan, netice olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, gelecek nesillerle de yaşayacak yegane kaplama sistemidir.

Baskılı beton uygulamasının kullanıldığı alanlar;
Çevre düzenlemeleri, kent alanları, trafik ve yürüyüş yolları, alışveriş ve iş merkezleri, turistik tesisler, parklar, restorasyon alanları, marina ve rıhtımlar, otoparklar, akaryakıt istasyonları, bahçe düzenlemeleri ve iç mekanlar, meydanlar, kaldırımlar, garaj girişleri ve içleri, teraslar, bahçe yolları, havuz kenarları, müstakil ev, bina, dükkan, endüstriyel yapıların çevreleri ve girişleri.
 
Baskılı beton uygulamasının avantajları;
Baskı Beton; sahada blok olarak uygulandığı için tek tek döşenmiş taş görüntüsü vermesine karşın, zeminde zamanla oluşabilecek oturmalardan etkilenmez ve aynı yüzey düzgünlüğünü her zaman korur. Tek tek döşenen bir malzeme olmadığı için taş aralarının oynaması, zamanla aralarda otların bitmesi gibi istenmeyen durumlar Baskı Beton için söz konusu değîldir. Baskı Beton’un diğer bir avantajı da hazır yapı malzemelerinin uygulanmasında ortaya çıkan detay sorunlarının kolaylıkla yerinde çözümlenebilmesi ile alan şartları ve mevsim koşullarına bağlı olarak ortalama 100 m2/gün/ekip uygulanabilmesidir. Beton yüzeyine tatbik edilen renkli yüzey sertleştirici ( CSH – Colour Surface Hardener ) sayesinde yüzey mukavemeti standart bir betona kıyasla ortalama 4 ile 8 kat daha arttırılabîlmektedir. Aynı zamanda CSH’ın içerdiği pigmentlerin dış etkilere ve güneş ışığına dayanıklı olması da Baskı Beton’un renklerinin hiç bir zaman solmamasına ve ilk günkü halini korumasına sebep olur. Yüzey geçirgenliğini önlemek için tatbik edilen LSS ( LSS – Low Solıd Sealer: Betona devamlı ıslak görüntüsü verir.) Parlatıcı özelliğinin yanı sıra, betona nüfuz ederek tüm gözenekleri kapattığından betonun nefes almasına mani olmaz.  Donma, çözülmeden dolayı oluşabilecek yüzey çatlaklarının oluşmasına mani olur ve aynı nedenle deniz suyu, rutubet, benzin, yağ, vb. maddelerden yüzeyin etkilenmemesini ve leke tutmamasını sağlar.
Yüzey üzerinde iz kalmaması, su birikmemesi, kaygan olmaması ve açık renkler kullanılarak sürücüler için gece görüşünü daha iyi hale getirmesi sayesinde güvenlik avantajı sağlayabilmektedir.
Baskı Betonun; Fiyatı, sağlamlığı, kalitesi, dekoratif olma özelliği ve uygulama hızı açısından diğer karşınıza çıkabilecek tüm benzer yüzey kaplamalarına üstünlüğünü kanıtlayabilmiş alternatifi olmayan bir zemin kaplama sistemidir.
Baskılı Beton Uygulama :
Serilmiş betonun su kanaması bittiğinde, 3 kg yüzey sertleştirici serpilip malasının yapılması. Baskılama noktası geldiğinde 0,100 kg / m2 kalıp ayırıcı ve renklendirici serpilmesi, uygun göründüğünde basınçlı su ile yıkanarak LSS baskı beton cilası 0.200 gr / m2 sürülmesi.
Uygulanacak alanın kullanım amacına göre sıkıştırılmış dolgu malzemesi ile hazırlanacak altyapı üzerine; yaklaşık 8 cm kesit kalınlığında 350 dozlu ve özel katkı maddeleri içeren beton karışımın dökülmesi ile uygulama başlar.
Renkli Yüzey Sertleştirici (Csh) :
Vibre edilen, tamponlanan, mastarlanan ve malası yapılan betonun, su kanaması bitene kadar beklenir. Yüzeye serpilen renkte CSH serpilir, m2 ve mala çekilerek düzgün yüzey elde edilir. Hava şartlarına bağlı olarak bir süre beklenir.
 
Model Baskısı :
Betonun CSH absorbesi ve istenilen plastikliği kazanmasından sonra yüzeye kalıp ayırıcı ve Antik Etki Tozu (RA: Release Agent and Antique Effect Powder) serpilerek seçilen desendeki plastik kalıp setleri ile baskılanır.
Yıkama Ve Yüzey İşlemleri
Baskılama işleminden yaklaşık 24 – 36 saat sonra RA, antik etki tercihine göre su ile yıkanarak yüzeyden temizlenir. Yıkama işlemi sonrası yüzey aşınma mukavemetlerini yağ, petrol ürünleri, deniz suyu vb. etkenlere karşı direncini artıran, LSS tatbik edilerek uygulama tamamlanır.
Baskı Beton Zemin Uygulamasında Kullanılacak Malzemeler :
Baskı Beton / Renklendirici yüzey sertleştiricisi  ( 3-4 kg / m2 )
Baskı Beton / Antik renklendirici kalıp ayırıcı     ( 0,100 gr / m2 )
Baskı Beton / Koruyucu ve parlatıcı cila               ( 0,200 gr / m2 )
Baskı Beton uygulaması için 10 cm, C25 katkısız brüt beton kullanılmalıdır.

Baskı Beton Nedir ve Nasıl Yapılır?

Baskı Beton Nedir?

Her mekanda kullanılabilir şekilde tasarlanan zemin kaplama sisteminin ortak adı baskı beton‘dur.

Birbirinden farklı renklerde ve desenlerde uygulanabilir olması sayesinde her mekanın ihtiyacına özel olarak baskı betonun gerçekleştirilebilmesi olanağı bulunur.

Baskı beton nedir sorusunu dayanıklılığı son derece yüksek olmasıyla beraber uzun süreli olarak kullanıla bilmeye uygundur diye cevaplayabiliriz.

Baskı beton sayesinde taşların tek tek döşenmiş görüntüsünün ortaya çıkıyor olması, görünümde bariz seviyede fark yaratılabilmesi olanağı bulunur.

Seçeneklerin geniş yelpazede olması sayesinde özel zevklere uygun olarak şekillendirilebilir.

Antik etkiye sahip olması sayesinde kültürel ve geleneksel temayı yansıtabilir.

Uygulama süresi diğer zemin kaplamalarına göre daha kısa olması sayesinde kolaylıkla kullanılmaya başlanabilmesi mümkündür.

Baskı Betonla Fark Yaratan Alanlar

Baskı beton nedir dersek; her zaman mevcut rengini korumayı başaran bir zemin kaplama sistemidir.

İçeriğinde bulunan renk pigmentlerinin zararlı ışınlar için dayanıklı olarak geliştirilmiş olması sayesinde kolaylıkla ilk görünümünü koruyabilme avantajını sunar.

Yüksek zemin dayanıklılığına sahip olmasının yanı sıra renk seçeneklerinde çok sayıda farklı tasarımın bulunuyor olması tam anlamıyla isteklere uygun olarak bulunabilir.

Baskı beton, dış etkenlere karşı zarar görmeyecek şekilde dizayn edilmiş konsepte sahip olmasıyla ön plana çıkar.

Her zaman temizliğinin de kolay olmasıyla beraber baskı beton seçimlerinizi firmamızla birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Yüksek derecede memnuniyet oranına sahip zemin kaplama yöntemi olmasıyla beraber beklentilerinizi karşılayabilme avantajını da kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Her alan için uygulanabilir yapıları sayesinde yüksek derecede fark yaratır.

Baskı Beton
Baskı Beton

Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Baskı beton, aktif olarak en çok tercih edilen uygulamalar arasında bulunur.

Baskı beton nasıl yapılır? hakkında fikir sahibi olmak isteyenler, detaylı şekilde uygulama hakkında bilgi edinebilirler.

Öncelikli olarak baskı beton yapılmadan önce zemin iyice temizlenerek hazır hale getirilir.

Eski betonların tamamı veya çim, taş ve çiğ toprak çıkarılmalıdır.

Toprağın yeterli seviyede olmaması durumunda granül dolgun gerçekleştirilir.

Gerekli olduğu durumda baskı betonun yerleştirileceği tüm alana alt taban dolgusu yapılır.

Baskı betonun uygulanabilmesi için gerekli alt alan oluşturulduktan sonra formaların ayarlanabilmesi kolaylaşır.

Uygulanacak olan baskı beton modeline göre beton kalıpların seçilmesiyle beraber saha çalışması başlar.

Formalar, metal ya da ahşap kazıklarla tutturularak betonun dökülmesinin ardından bulundukları bölgeden çıkarılırlar.

Drenaj için gerekli olan derecenin sağlanabilmesi yüksek öneme sahiptir.

Baskı beton, zeminler için sunduğu ayrıcalıklı görünümüyle beraber bir o kadar da kalite detaylarına sahiptir.

Farklı modellerde zemine uygulanabilmeleri olanağının bulunuyor olması, temel olarak baskı beton kalıpları şekillendirmeleriyle mümkün olur.

Günümüzde zeminlerin şekillendirilmesi amacıyla sıklıkla kullanılan baskı beton yönteminde, kalıpları tercih edilebilir.

Farklı kalıp modellerinin tasarlanıyor olmasıyla mevcut şekillerinin ayarlamasının yapılabilmesi söz konusudur.

Her kalıp kendi içerisinde farklı bir görünümü beraberinde getiriyor olmasıyla beraber zeminin işlem sonrasında nasıl görüneceğini de belirler.

Baskı Betonun Zemine Yerleştirilmesi

Baskı beton nasıl yapılır? sorusunda temel hazırlık kısmının ardından baskı beton uygulamasına başlanır.

Uygulama için uzmanlar harcın gerekliliklerini karşılayan çimentoyu hazırlarlar.

Zemin baskı betonlar için genel itibariyle 4 inç boyutuna sahip olan taşların kullanımı uygun olarak kabul edilir.

Baskı betonu harç kamyonuna yerleştirilerek, harç kamyonunu arkasından önceden hazırlığı gerçekleştirilen harcın zemine dökülmesi sağlanır.

Taşlamanın yapılmaya başlamasında tercih edilen desendeki baskı betonun kullanımı gerçekleştirilir ve çimentoya oturması için yüzdürme işlemi yapılır.

Son olarak baskı betonun son halini alması adına üzerinden süpürge işlemi tamamlanarak uygulama tamamlanır.

Baskı beton nasıl yapılır bu sayede belirlenen bölgeye başarıyla uygulanır.

Doğru Baskı Beton Kalıplarıyla Hoş Görünümlü Zeminler

Sahip olduğumuz marka değeriyle birlikte tamamen kullanıcılarımızın isteğine göre baskı beton çalışmalarını yürütmekteyiz.

Baskı beton kalıpları açısından, tamamen modele göre uyarlanmış olan ve hızlı şekilde zeminin oluşturulabilmesine olanak tanıyan kalıpları tercih etmekteyiz.

Doğru baskı beton desenleri kullanımını iyi bir işçilikle bütünleştiriyor olmamız sayesinde her alanda en iyi baskı görünümü sonuçlarının alınabilmesi ayrıcalığını sağlamaktayız.

Hoş görünüme sahip olan zeminlerde kaliteli kalıp kullanımıyla birlikte tam anlamıyla beklediğiniz görünümü oluştururuz.

Baskı Beton Nasıl Cilalanır?

Zemin baskı beton, tüm mekânlar için tasarlanmış olan zemin kaplama sistemi olarak ön plana çıkar. Taş görüntüsünü ortaya çıkaran desen baskısına sahip teknolojiyle kullanılır.

Zemin kaplama sistemi olarak pek çok alanda aktif olarak tercih edilen bir sistem olması sayesinde baskı beton firmaları da önem kazanır.

Doğru bir beton firmasıyla çalışma yapmak oldukça özel sonuçların da beraberinde getirecek değere sahip olur.

Tüm mekânlarınızda daha hoş bir görünüm ve aynı zamanda sağlamlık görebilmeniz adına baskı beton cilası içerisinde sahip olduğumuz ayrıcalıkla beraber rol oynamaktayız.

Baskı Beton Cilaları Arasından Doğru Tercih

Baskı beton giderek daha farklı alanlarda kullanılmaya başlanmış olmasıyla beraber kaliteli bir zemin görünümünü oluşturmak için firma seçiminin başarılı şekilde gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

Baskı beton üzerine uzmanlaşmış olmamızın farkını her açıdan yaşayabilmenize olanak sağlıyor olmamızla yüksek derecede fiyat performansı da beraberimizde getirmekteyiz.

Baskı beton, seçenek özgürlüğünü tamamen bireysel olarak gerçekleştirebilmeye olanak sağlayan bir teknoloji olmasıyla beraber yüksek derecede fark yaratır.

Baskı beton döşenmesinden önce ve sonra aradaki farkın belirgin seviyede görülebilmesinin mümkün olmasıyla beraber baskı beton cilaları içerisinde sahip olduğumuz yüksek derecede farkla beraber ön plana çıkarız.

Her zaman beklenen sonuçları alabilme olanağın baskı betonla mümkün olduğu gibi aynı zamanda oldukça da özel görünüm detaylarının elde edilebilmesi ayrıcalığı bulunur.

Yeni nesil beton uygulamaları arasında yer alıyor olması sayesinde tam anlamıyla beklentileri karşılamada etkilidir.